Neatskiriama plokštelinio šilumokaičio dalis yra jo plokštes vieną nuo kitos atskiriančios bei skirtingų temperatūrų fluido srautus izoliuojančios guminės tarpinės.

Guminės tarpinės šilumokaičiams

Tarpinių charakteristikos

Net naudojant pažangiomis metalo apdirbimo technologijomis pagamintas šilumokaičio detales yra itin sunku jas sujungti taip, jog jos taptų nepralaidžios dujoms ar skysčiams.

 

Pakanka dešimtosios milimetro dalies nuokrypio ir viena su kita sujungtos detalės praras sandarumą esant dideliam fluido slėgiui šilumokaičio viduje.

 

Taigi, joks plokštelinis šilumokaitis neapsieina be sandarinančių guminių tarpinių. Dėl savo elastingumo tarpinės veikiamos slėgio prisitaiko net prie mažiausių sujungiamų detalių paviršiaus nelygumų ir užkerta kelią fluido nutekėjimui šilumos mainų metu.

Tarpinių medžiagos pasirinkimas

Guminės tarpinės yra tik bendrai dėl patogumo naudojamas tarpinių pavadinimas. Sandarinimo tarpinės yra gaminamos iš įvairiausių rūšių gumos, kaip pavyzdžiui EPDM tarpinės, nitrilo tarpinės ir kt.

 

Iš skirtingų medžiagų gaminamos tarpinės skiriasi net tik savo charakteristikomis, bet ir kaina.

 

Bet kuriuo atveju tarpinė privalo būti pakankamai stipri tam, kad atlaikytų šilumokaičio viduje ją veikiančias jėgas. Dėl to minkštos, organinio pluošto tarpinės negali būti naudojamos technologiniuose procesuose, kuriuose reikalingas aukštas slėgis.

 

Guminės tarpinės taip pat turi būti atsparios aukštai temperatūrai bei korozijai, kurią sukelia slėgio inde cirkuliuojantis fluidas.

 

Tarpinių kaina bei tarnavimo laikas

Įprastai tarpinės kaina tiesiogiai priklauso nuo jos atsparumo lygio temperatūrai, spaudimui bei korozijai. Kuo aukštesnis atsparumo lygis, tuo bus didesnė tarpinės kaina.

 

Paprastai kokybiška tarpinė tarnauja iki vienerių metų, su sąlyga, jog technologiniame procese temperatūrų, slėgio bei kiti rodikliai atitinka tarpinės technines charakteristikas, atliekamas minimalus ardymų bei mechaninio valymo skaičius.

 

Tarpinių tarnavimo laikas gali būti prailgintas, jei gamybiniame procese naudosite žemesnę temperatūrą nei nurodyta ribinė temperatūra tarpinės specifikacijoje.

 

Dar apie medžiagas iš kurių gaminamos šilumokaičių tarpinės

 

Minėta, jog tarpinės gaminamos iš pačių įvairiausių medžiagų, o renkantis tarpinę reikia atsižvelgti į daugelį kriterijų bei gamybinio proceso specifiką.

 

Nežinote, kokios tarpinės yra tinkamiausios naudoti gaminant Jūsų produktą? Kreipkitės į mus, parinksime Jums tinkamiausią sprendimą.

Keletas šiuo metu pramonėje dažniausiai naudojamų medžiagų tarpinėms gaminti: